Home / Genel / Astral Seyahat Nedir ? Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Astral Seyahat Nedir ? Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Düşte olduğunuzun farkına vararak düşü bir müddet için kontrol edebilirsiniz. Şayet siz de bu duyguyu yaşadıysanız astral yolcu yapabilme becerinine sahipsiniz demektir. Şimdi hazır olun, ruhu bedenden ayırıp yeni bir yolculuğa çıkıyoruz! İşte “astral seyahat nedir?” ve “astral seyahat nasıl yapılır?” karşınızda.

Astral Seyahat Nedir?

Herkes anımsasın veyahut anımsamasın kesinlikle düş görür. Ancak bu rüyaları şuursuz olarak gördüğümüz için çok az bölümünü anımsayabiliyoruz. Ancak uykudayken tamamiyle şuurunuz açık olsaydı nasıl olurdu? Başka bir deyişle gitmek istediğiniz yerlere gidip, konuşmak istediğiniz insanlarla konuşup bunu şuurlu olarak yapabilseydik muhteşem olmaz mıydı? İşte buna astral seyahat tecrübe ediyor.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Yapabilmenin birkaç değişik yolu var ve biz en tanınmış yolları inceleyeceğiz. Şimdi korkularınızı yenmelisiniz! Zira ruh harbiden bedenden ayrılacak. Ruhu bedenden ayırma yolu dünyada çeşitli şekillerde uygulanıyor:

 

1) Müzik ve Işık: Evvela sizi uyandırabilecek şiddette ışığın olmadığı bir odaya geçin ve gitmek istediğiniz yerle alakalı bir müzik açın. Örnek Uzak Doğu’ya yaptığımız bir yolculuğu hayal edelim. Bu yüzden arkada bir Çin veyahut Japon kültürüne ait hafif müzik olsun. Bu müzik zihninizin odaklanmasını kolaylaştıracaktır.

2) Totem Belirleyin: Şimdi ise bir totem belirlemeniz gerek. Bu bir kahve fincanı, kitap, saat veyahut size ait rastgele bir şey olabilir. Ancak gitmek istediğiniz ortamda bu “Totemi” düşünmelisiniz. Mesela totem olarak bir kahve fincanı belirlediyseniz şimdi o fincanda kahve içerken veyahut toteminiz kitapsa Japonya’da bir ormanda kendinizi kitap okuyor olarak hayallere dalmalısınız.

3) Yatış Pozisyonu: Müzik, ortam ve totem hazırlandıktan sonra sırada yatış pozisyonumuz belirlemek var. Sırt üstü ve kolları açık bir şekilde uzanabilirsiniz. Bir takım uzmanlar uzanmak yerine sırtı dik tutacak şekilde meditasyon duruşunu öneriyor. Ancak bu şekilde ruhu bedenden çıkarmak çok daha ayrıntılı bir eğitim gerektirdiği için biz uzanma metodunu uygulayacağız.

 

Şimdi dikkat edin zira iyi derecede odaklanmanız ve aklınızda söyleyeceklerimiz dışında hiçbir şeyin olmaması gerekiyor. Uzandıktan sonra başta belirlediğiniz totemi ve gitmek istediğiniz yeri düşünerek sağ ayak parmağınızın üzerine yoğunlaşıp denizde boğulurken yukarıya çıkmak istediğinizi düşünün. 40-45 dakika sonra ruhunuz başka bir deyişle astral bedeniniz ağır ağır yükselmeye başlayacak. Şayet başarılı olduysanız bu mertebede titreme, korku, baş dönmesi ve garip kokular hissedebilirsiniz. Bu astral bedeniniz artık vücudunuzdan ayrılıyor demektir ve kendinizi dışarıdan izlemeye başlayabilirsiniz.

Astral seyahat deneyimi yaşayan insanların anlattıklarına göre hissettikleri korku, yalnızlık ve geri dönemem kaygısından kaynaklanıyor. Bu korku astral seyahate çıkanların kısa süreli panik ataklar yaşamasına kapı aralayabiliyor. Aslında sanılanın aksine astral seyahatte geri dönememek gibi bir vaziyet yok. Dışarıdan bir tesir ile savrulan gerçek beden, hemen kendini toplayacaktır. Doğru şekilde soluk alıp vermeyi de unutmayın. Nefesinizi balansta tutmanız gerekiyor. Önerilen ise ağzınızı yarım açarak az az fakat tempolu bir şekilde nefes almanızdır. Astral seyahatte geçirdiğiniz vakit saatler dahi sürse bu süre gerçek hayatta 5-10 dakikayı geçmeyecektir. Bu mertebede farklı bir boyuta geçildiği için bilinmeyen varlıklar ve görüntüler görülebilirsiniz.

1990’lı senelere kadar devam eden Amerika ve Sovyet Rusya arasındaki Soğuk savaş döneminde astral seyahat metotlarının geliştirildiği ve bu konularda savunma mekanizmalarının bile oluşturulduğu biliniyor. Bilhassa Ruslar bu konuda ileri derecede çalışmalar yapmışlardır. Sovyet Rusya yıkıldıktan sonra kamuoyuna açılan daha önceki arşivlerde, bu deneylerin dokümanları de medyada yayınlanmıştır. Tanınmış kişi parapsikoloji mecmuasında yayınlanmış olan bir astral yolcu deneyiminde anlatılanlar şöyledir: “3 aylık düzenli bir çalışmadan sonra meditasyon esnasında kendi bedenimi oturur durumda dışarıdan gördüğümü fark ettim. Bütün vücudum titrerken burnuma şiddetli bir yanık kokusu geliyordu. Bulunduğum odanın dışına çıktığımda ise hiç görmediğim ve hayal etmediğin bir kapı ile karşılaştım. Kapıyı açtığımda 3 değişik kadın ayaklarını yere vurarak bana doğru geliyordu. Tanrım! Bu üç kadın büyükannemin 1955 seneninde kaybettiği kardeşleriydi.

Hakkında Nurullah Çelebi

DİĞER YAZILAR

YKS sonuçları açıklandı mı? YKS ne zaman açıklanır?

Geçtiğimiz günlerde iki milyon öğrencinin yarıştığı YKS sınavı geride kaldı. Heyecanlı bir senelik sınav maratonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir