Home / Sağlık / Kaşlarınızı Doğal Yollarla Kalınlaştırmak için En Basit 5 Yöntem

Kaşlarınızı Doğal Yollarla Kalınlaştırmak için En Basit 5 Yöntem

Bazı insanlar fiziksel görünüşünden dolayı rahatsız olabilir. Bu da özgüvensizliğe neden olarak zor bir yaşam sürdürmeye kadar gidebilir. Bu yüzden erkekler ve bayanlar fiziksel sorunları için internet çözüm yolları aramaya başlar. Bu yazımızda ise kaşları güçsüz, dökülmüş ve yıpranmış kişiler için doğal yollarla kaşları kalınlaştırmak için en basit 5 yöntemden bahsedeceğiz.

İnsanlarda Kaşların Önemi:

İnsanlar genellikle ağız ve diş bakımına önem gösterir. Ama bir sohbet sırasında göz temasında olan kişi çoğunlukla göz ve kaşlara dikkat eder. Bakışınızı ve görünüşünüzü değiştirebilme gücüne sahip olan kaşlarınız bakımsız olduğu takdirde karşı tarafın dikkatini dağıtıp dağınık ve güçsüz olan kaşlarınıza bakma olasılığı yüksektir. Bu nedenle kaşlarınız bakımlı olmak zorundadır. İsterseniz hemen kaşlarınızı doğal yollarla kalınlaştırma yöntemlerine geçelim.

  1. Günde Ortalama 8 bardak su içmelisiniz. Bilindiği üzere suyun vücuda sayılamayacak kadar yararı vardır. Diğer bir yararı ise kaşlarınızın daha olgun ve dolgulu bir şekilde çıkarmasına sebep olur. Bu yüzden listemizin birinci sırasına bunu ekledik.
  2. Kaşlarınıza asla sıcak ağda vb. malzemeleri kullanmayınız. Kaşlarınız doğal bir şekilde büyümesi gerekirken sizlerin ek olarak doğal olmayan bir malzeme kullanması kaş köklerinizin ölmesine neden olur ve yeni kıllar çıkmasını engeller. Aksi takdirde olan kıllarınızı bile kaybedebilirsiniz.
  3. A, C, B3 ve en gerekli olan E vitaminlerini düzenli olarak almaya çalışın. Bilindiği üzere vitaminler insanlarda farklı bölgelerde işe yarayabilir. Kaşlarda ise A, C, B3 ve en önemli olan E vitamini faydalı olacaktır.
  4. Cımbızı doğru kullanın. Cımbızın yanlış kullanılması durumunda kaş hücreleriniz zarar görebilir. Yani cımbızı doğal kaş çizgisine yakın bir şekilde almak sakıncalıdır. Doğru kullanımı ise kaş çizgisinden ufak olan kaşları toparlamak yeterli olacaktır.
  5. Lif içeren sebzeler ve meyveler yemeye çalışın. Önerilen bir lif kaynağı yulaftır. Yulaf zayıflamada da etkilidir. Lifler genellikle kas gelişiminde faydalı olur. Ama liflerin sadece kaslara faydası yoktur. Lif içeren sebzeler sizin sağlıklı yaşamınıza da faydalı olacaktır. Ayrıca kaş köklerini yüksek derecede besler.

 

Uygulamalı Olarak Kaşlarımızı Nasıl Doğal Halde Kalınlaştırabiliriz?

 

Birinci Yöntem: Bir miktar pamuğa hint yağı, zeytin yağı veya E vitamini yağını sürerek kaşlarınıza tampon yapın. Bu işlemi her gün 2 defa düzenli olarak uygularsanız hem kaşlarınız uzayacak hem de kaşlarınız eski halinden daha gür olacaktır.

İkinci Yöntem: Bu işlemi her gün çok sert olmayan bir fırça ile kaş diplerinden kaş çıkışına doğru yedirerek masaj yapın ve tarayın. Bu işlemde sık kullanılanlar arasındadır. Etkisini görmek için düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin.

 

Üçüncü Yöntem: Saç ve kaş kalınlaştırmada badem yağı oldukça etkilidir. Her gece yatmadan önce badem yağını kaşlarınıza güzelce uygulayın. Düzenli olarak kullanırsanız kısa bir sürede etkisini göreceksiniz.

 

Hakkında AMD

Garip

DİĞER YAZILAR

Baş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Baş ağrısı nasıl geçer? suali sıhhat konusundaki en büyük problemlerden olan baş ağrısını gidermek isteyen …

5 yorumlar.

  1. Teşekkürler güzel paylasim

  2. Yararlı teşekkürler.

  3. Teşekkürler işime yaradı.

  4. Kaşlarımı bu makale sayesinde kalınlaştırdım çok mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir