Home / Genel / Kimsenin Bilmediği Yeni Kurulan Üniversiteler

Kimsenin Bilmediği Yeni Kurulan Üniversiteler

1.Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Afyon Sağlık Yüksekokulu, Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesinin de içerisinde bulunduğu Ali Çetinkaya Kampüsü’nde kendisine ait yüksekokul binasında bulunmaktadır.

 

1997-1998 eğitim öğretim yılında Hemşirelik bölümü ile eğitime başlayan Yüksekokul’a, 2008 yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Sağlık Yönetimi bölümleri, 2009 yılında Beslenme ve Diyetetik bölümü açılmıştır.

 

Yüksekokulda her ülkede ulusal durum ve kültürle uyumlu olmak kaydıyla eğitim kalitesini iş dünyası ve sivil toplum beklentilerine uygun bir şekilde arttırmayı, deneyimleri paylaşmayı, işbirliğini, kazanılan yetkinliklerin geçerliliğini sağlamayı amaçlayan BOLOGNA SÜRECİ uygulanmaktadır. Yüksekokulda yer alan Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde okuyan öğrencilerin Sağlık Yönetimi bölümünde YAN DAL yapma imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde okuyan öğrencilerin bu üç bölüm arasında yatay geçiş yapmaları da mümkündür. Yüksekokulda yer alan bölümler arasında ÇİFT ANA DAL ve Ulusal-Uluslararası Akreditasyon çalışmaları devam etmektedir. Yüksekokulda öğrenciler MEVLANA, ERASMUS ve FARABİ programlarından faydalanabilmektedir ve her yıl belirlenen sayıda öğrenci ERASMUS ve MEVLANA programları dahilinde anlaşmalı ülkelerde eğitim görebilmektedir

Web sitesi: http://afsu.edu.tr

2. Eskişehir Teknik Üniversitesi

Bu üniversite hakkında pek birşey bilinmesede karayollarına tabelasının asıldığı haberleri hizla internette yayılıyor.

13 üniversitenin bölünmesini ve 20 yeni üniversite kurulmasını düzenleyen tasarının meclisten geçmesiyle Anadolu Üniversitesinden ayrılan Eskişehir Teknik Üniversitesinin tabelası asıldı.

Anadolu Üniversitesinin de arasında yer aldığı 13 üniversitenin bölünmesini ve 20 yeni üniversite kurulmasını düzenleyen tasarının Meclis Genel Kurulunda yasalaşmasının ardından Anadolu Üniversitesinden ayrılan Eskişehir Teknik Üniversitesinin ilk tabelası asıldı.

Eski İki Eylül Kampüsü kavşağında yön belirten ‘Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’ yazısı değiştirilerek ‘Eskişehir Teknik Üniversitesi Havaalanı’ yazılı tabela asıldı.

 

Asılan yeni tabela Eskişehir Teknik Üniversitesinin ilk tabelası oldu.

İhlas Haber Ajansı

3. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair 7141 Numaralı Kanun” ile Isparta’da Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur.

4. Istanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Bu üniversiteye gitmek isteyen öğrencilere üniversite rektörü tarafindan hazırlanan videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

5. Izmir Bakırçay Üniversitesi

Bakırçay Üniversitesi İzmir’in Menemen ilçesinde kurulan devlet üniversitesidir. Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz darbesi sonrası 667 KHK ile kapatılan Gediz Üniversitesi sonrasında TBMM’nin aldığı karar ile kurulan bir üniversitedir

6. Kayseri Üniversitesi

 

Hakkında Nurullah Çelebi

DİĞER YAZILAR

YKS sonuçları açıklandı mı? YKS ne zaman açıklanır?

Geçtiğimiz günlerde iki milyon öğrencinin yarıştığı YKS sınavı geride kaldı. Heyecanlı bir senelik sınav maratonu …

2 yorumlar.

  1. Bilgi için teşekkürler.

  2. Tesekkurler bende yeni ogrendim buralari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir