Home / Genel / YKS Sonuçları Açıklandı Mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Sonuçları Açıklandı Mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

 

Sınav sonuçları açıklandı mı ?

Bu sene ilk kez uygulanan YKS üniversiteye giriş sınavının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Sınav 2 Milyonu aşan katılımla gerçekleşmişti. ÖSYM net tarih verdi işte detaylar aşağıda.

Dört gözle beklenen sınav sonuçları için öğrenciler tetikte. ÖSYM ise resmi duyurusunu yapmış konumda herkes ÖSYM’nin açıklamasını bekliyor. Heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

YKS Sınav sonuçlarının ÖSYM’nin sitesinde 31 Temmuzda açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklandığı anda ais.ösym.gov.tr sitesinde olacak. Ais sisteminden anlık sorgulama yapılabilecek.

Üniversite Tercihleri Ne Zaman ?

Sonuçlar açıklandıktan sonra sınava giren adaylarımız, tercih listelerini 7-14 ağustos arasında yapacak. ÖSYM tercih sürecini başlattığında 2018 Tercih Yönlendirmesi (Kılavuz) yayınlanacak. Sınava girenler kılavuzu inceleyip programlar arasında tercih yapacaklar. Tercfih listelerinden sonra ösym puanlara ve sıralamalara göre adayları uygun programlara, bölümlere yerleştirecek. İlk tercihlerden sonra boş kalan kontenjanların dolması adına ikinci tercih dönemi başlatılacak.

Tercih listesinde en fazla 24 program yazılabilecek. Bu hak 24 olmasına rağmen 24 tercihinde doldurulması zorunlu değil. Adaylar hedefleri doğrultusunda listelerini hazırlayıp başvuru yapabilir. Ayrıca istenilen sayıda 24 sınırını aşmamak şartıyla tercih yapılabilir. Tercih listesi yapılırken en çok istenen program en öne eklenmelidir.

Sınav Sonucum İyi Değil Ne Yapacağım ?

Üzülme güzel insan bir nusubet bin nasihatten iyidir demişler. Bir kapı kapanır bir kapı açılır. Kötü bir sonuç elde edersen hedefini tutturamazsan bu sefer gidebileceğin en iyi yere gidebilirsin ya da mezuna kalabilirsin. Rutin hayatın işin varsa ona devam edebilirsin. Seneye bir daha olacak sınav için psikolojini bozmaya değmez emin ol buna. Daha çok hırs yapıp hazırlan sen başarabilirsin. Bazı şanssızlıklar sadece seni bulduğunu düşünüyorsan yanlış düşünüyorsun bu sınava 2 milyonu aşan sayılar giriyor her sene ve herkes istediğini elde etmiyor. Puanının tuttuğu yere gidersende her zaman her dalın en iyisi olmaya çalış. Allah sabredenlerle beraberdir. Sabret, çalış, dua et ve hiçbir zaman vazgeçme güzel insan. Sınav artık geride kaldı tamamen önüne bakmada sıra.

Portalımızı sürekli takip ederek bizlerden taktikler alabilirsiniz. Rehberlik yazılarımız çok yakında… Beklemede kalın… Sevgilerimizle…

 

 

Hakkında AMD

Garip

DİĞER YAZILAR

Sevgililer Gününde Alınabilecek Hediyeler

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi sevgililer günü yaklaşıyor. Şuanda bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen 14 şubatta sevgilinizle …

Bir yorum.

  1. Teşekkürler 15 Bine Girmişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir